Przykłady analizy No Bet – Public Bet

1 Wybór wydarzenia: Home Utd – Albirex Niigata

Dobre typy bukmacherskie można znaleźć w różnych źródłach i w zależności od ilości wolnego czasu na poszukiwanie ciekawych / obiecujących typów, analizować można każde wydarzenie co jest bardzo dobrą metodą jednak czasochłonną. Inną jest czytanie zapowiedzi spotkań w poszukiwaniu cennych informacji. Natomiast poniżej przedstawiono sposób wyboru wydarzenia pochodzący z różnic kursowych – na przykład ze strony soccer24.com oraz oddsportal.com. W przypadku różnic kursowych niejako bukmacherzy podpowiadają jakie wydarzenia należy wziąć pod uwagę, w związku z tym zawęża się ilość wydarzeń do przeanalizowania.
Poniżej został przedstawiony przykład z pierwszej ligi Singapuru gdzie zanotowano dużą zmianę kursu na Home Utd (z 3,10 na 2,30). W przypadku tak dużych zmian kursów potwierdzonych u różnych bukmacherów warto wziąć ten typ do szczegółowej analizy.

Widok z soccer24.com

Widok z oddsportal.com

2 poszukiwanie informacji, potwierdzenie/odrzucenie powodów wahań kursów

W tym kroku należy skupić się na znalezieniu danych i uzasadnieniu dlaczego bukmacherzy zmieniają kursy wydarzenia. Z pomocą przychodzi baza serwisów opublikowanych w zasobach naszego portalu. Między innymi znajduje się tam odnośnik do wiadomości z ligi Singapuru. Przeszukując zasoby pod kątem spotkania znaleźć można taki artykuł:
Z informacji tam zawartych wynika, zespół gospodarzy będzie osłabiony brakiem 3 zawodników, gości 1 zawodnika. Po za tym oba zespoły będą w pełnym składzie.

3 Weryfikacja znalezionych informacji

W tym konkretnym przypadku należy sprawdzić i potwierdzić braki kadrowe opisane w punkcie powyżej. W tym celu z pomocą przychodzi portal soccerway.com. Zweryfikować należy statystyki na temat kondycji drużyn, wyników ostatnich spotkań, składu w ostatnich spotkaniach (często się zdarza, że drużyny w niższych ligach występują od kilku spotkań bez kluczowych graczy i całkiem dobrze sobie radzą). Należy również sprawdzić jak wygląd bilans spotkań pomiędzy zespołami (Head 2 Head) poszukując układów (np. 3for3; Fix games). Zdarza się że zespoły są w przyjacielskich relacjach i pomagają sobie oddając nawzajem mecze w perspektywie 3 i więcej cyklów ostatnich spotkań. W przypadku poniżej nie widać układu ponieważ wyniki spotkań są niepowtarzalne. Analizując formę zespołów na podstawie ich wyników widać iż Home Utd podchodzi do meczu po 2 zwycięstwach, Albirex po serii zwycięstw zakończonych porażką. Dodatkowo układ w tabeli w postaci faworyta spotkania stawia wyżej notowany zespół przejezdnych.
Sprawdzając braki kadrowe w tym spotkaniu i ich wpływ na zespół analizujemy statystyki piłkarzy. Jak widać poniżej, sprawdzając 3 kontuzjowanych graczy, widać że 2 z nich (A. Swandi – Atakujący 13 występów) i A. Shafiq (pomocnik 7 występów) są podstawowymi zawodnikami mogącymi mieć realny wpływ na wynik pojedynku.
W kolejnym kroku, w zasadzie najważniejszym weryfikacji podlega skład zespołu desygnowany na mecz. Na podstawie porównania składu wystawionego poniżej ze statystykami zawodników, z analizy wynika, że w meczu nie weźmie udziału również podstawowy bramkarz (N. Sabri) jak i obrońca (Hameed). Tej informacji brakowało w przedmeczowych komunikatach, stąd też wahania kursów na ten mecz mogą mieć uzasadnienie. W taki sam sposób analizować należy skład desygnowany na mecz przez gości.

Oficjalne składy na mecz:
Analiza składu na mecz zespołu Home Utd
Czerwone skreślenia – brak zawodnika, zielone – skład na mecz.

4 Nadawanie stawki

Biorąc pod uwagę potwierdzone informacje, argumenty przemawiające ze zwycięstwem gości są następujące:
– 4 graczy podstawowych w drużynie gospodarzy nie weźmie udziału w spotkaniu,
– drużyna gości w pełnym podstawowym składzie,
– brak stwierdzonych układów między drużynami w pojedynkach H2H,
– drużyna gości jest wyżej notowana w tabeli, wyprzedza gospodarzy o 10 punktów zajmując 2 miejsce.
– Goście w ostatnich 5 meczach: 4 zwycięstwa, 1 porażka. Goście: 3 zwycięstwa, porażka i remis.
Natomiast argumentami przemawiającymi za zwycięstwem gospodarzy są:
– tylko 2 zmienników podstawowych graczy w drużynie gospodarzy ma nie więcej niż 5 występów w meczach w tym sezonie (Bramkarz i pomocnik). Na tej podstawie można stwierdzić, że argument o osłabieniach kadrowych w drużynie gospodarzy jest bezpodstawny.
– Grają u siebie, ”ściany” i kibice będą pomagać.
Na podstawie tej analizy i metodologii nadawania stawek, można stwierdzić, że w przypadku tego spotkania tylko niewielka przewaga rysuje się po stronie gości. Wynika ona z ostatniej formy, i pojedynczych graczy kontuzjowanych w drużynie gospodarzy. Ruchy kursów przed spotkaniem notowane u bukmacherów zupełnie nie odzwierciedlają sytuacji przedmeczowej i realną stawka jaką można postawić na gości to maksymalnie 3 lub też całkowicie odpuścić zakład. Nie znaleźliśmy również innych informacji przemawiających za jedną bądź drugą drużyną. Innym argumentem przemawiającym, aby odpuścić mecz to niska pozycja ligi Singapuru w globalnym rankingu lig i można spodziewać się nieprzewidywalności zespołów w tej lidze.

Typ:  No bet.

5 Rezultat

Remis 3:3