Przykład analizy Bet Value

1 Wybór wydarzenia: Wisła Krakow - Cracovia

Przeglądając lokalne zasoby internetowe i typy sportowe naszą szczególną uwagę zwróciło wydarzenie, które może być bardzo ciekawe do przeanalizowania. Prasa rozpisuje się na temat problemów kadrowych Wisły Kraków przed meczem derbowym z Cracovią (Polska Ekstraklasa): Z informacji prasowych wynika, iż przed meczem Wisła nie może liczyć na 6 kluczowych graczy – sprawdźmy to.

2 poszukiwanie informacji, potwierdzenie/odrzucenie powodów wahań kursów

Argumenty przemawiające za zwycięstwem Carcovi.

Analizując statystyki brakujących piłkarzy od razu widać na zdjęciu poniżej, jakie opcje pozostają trenerowi w dobraniu odpowiedniego składu na mecz. Czwórka z brakujących graczy rzeczywiście ma kluczowe znaczenie dla zespołu co było widać w ostaniem przegranym meczu ligowym z Wisłą Płock. Szczególne braki będą widoczne w linii obrony Wisły Kraków.
Dodatkowo forma obydwu zespołów jest zgoła odmienna: Wisła na 5 ostatnich spotkań wygrała raz, Cracovia wygrała 4 pojedynki.
Patrząc krytycznie na możliwość zwycięstwa Cracovi należy odnieść się do bezpośrednich pojedynków (H2H). Widać z nich że Cracovia nie wygrała na stadionie Wisły od 7 spotkań i 2015 roku. Jednak najbardziej kluczowym argumentem podwyższającym ryzyko zwycięstwa gości jest fakt że jest to pojedynek derbowy. Atmosfera na trybunach, wzajemna nienawiść kibiców obydwu zespołów, chęć odniesienie zwycięstwa za wszelką cenę i przede wszystkim walka o szacunek i wizerunek zespołu w mieście Kraków może spowodować, że typowanie na zwycięstwo gości może być ryzykowne.

3 Weryfikacja znalezionych informacji

Na 2 dni przed spotkaniem, wahania kursów rzędu 0,2 i spadki na zwycięstwo Cracovi wskazują iż to właśnie goście są faworytem spotkania. Bukmacherzy już doskonale wiedzą co dzieje się w klubie, stąd też spadki kursów są uzasadnione. Stanowi to potwierdzenie znalezionych informacji o znacznych osłabienia kadrowych gospodarzy jak i stawia w roli faworyta drużynę gości. Potwierdzając znalezione informacje na stronie klubowej Wisły Kraków problemy kadrowe rzeczywiście istnieją.

4 Nadawanie stawki

Biorąc pod uwagę przedstawione argumenty typujemy zwycięstwo Cracovi, stawka wynosi 7 ze względu na to, że jest to mecz derbowy oraz grę Cracovi na wyjeździe.
W dniu meczowym stawki jeszcze bardziej spadły na zwycięstwo Cracovi (rzędu 0,4). W składzie dedykowanym na mecz w drużynie Cracovi nie pojawiło się finalnie 3 zawodników (Baszczykowski, Niepsuj, Buksa), niemniej jednak Brożek i Sadlok nie są w pełnej dyspozycji, w związku czym stawiamy na zwycięstwo Cracovi:
Typ: 2
Kurs: 2,5
Stawka: 7

5 Rezultat

Wynik: 0:1, typ wygrany